Į klausimą atsakė:

Tarpininko sutartis

pardavimo pasirinkimo galimybė

Ar gali NT bendrovė reikalauti komisinių, jei pardavimas įvyko, kai sutartis su ja buvo pasibaigusi? Žymės: publikuota 15min.

Teisininkai

Pasibaigus tarpininkavimo sutarčiai, pardaviau savo butą pirkėjui už mažesnę kainą negu pardavinėjo tarpininkas. Tai sužinojusi nekilnojamojo turto bendrovė reikalauja manęs sumokėti komisinius nuo pardavimo sumos, argumentuodama, kad šis pirkėjas dar tarpininkavimo sutarties galiojimo metu buvo kreipęsis dėl mano buto pirkimo, tačiau nesutarus dėl pardavimo kainos sandoris nebuvo sudarytas.

paprastas būdas užsidirbti pinigų vaizdo įrašui lengva dvejetainių opcionų strategija

Ar teisėtas yra nekilnojamojo turto bendrovės reikalavimas sumokėti komisinius, tarpininko sutartis pardavimas įvyko, kai sutartis su bendrove jau buvo pasibaigusi? Pateiktoje situacijoje su nekilnojamojo turto bendrove sudarytos tarpininkavimo paslaugų sutarties dalykas — nekilnojamojo turto bendrovės, kaip profesionalo, paslaugos surandant asmeniui nekilnojamojo turto pirkėją.

kodėl jums reikia dvejetainių opcijų įvertinimo

Sudarydamas šią sutartį Jūs, siekėte per nekilnojamojo turto bendrovę parduoti savo butą už nekilnojamojo turto bendrovės pasiūlytą sumą, o nekilnojamojo turto bendrovė — už atitinkamą atlyginimą, tai yra už tarpininkavimo mokestį nuo tarpininko sutartis pardavimo kainos, suteikti paslaugą — surasti pirkėją, kuris nupirktų nekilnojamąjį turtą tarpininko sutartis numatytą kainą.

Pagal tokio pobūdžio tarpininkavimo paslaugų sutartis atlyginimas mokamas už nekilnojamojo turto bendrovės suteiktas paslaugas, surandant tarpininko sutartis sutartis pirkėjus. Be to, kas paminėta teisės doktrinoje taip pat atkreiptinas dėmesys į tai, kad paslaugų teikimo sutarties dalyko išskirtinis požymis yra tai, kad paslaugos teikėjas negali garantuoti, jog paslaugų sutartis bus įvykdyta. Analizuojamu atveju pažymėtina tai, kad iki tarpininkavimo sutarties termino pabaigos nekilnojamojo turto bendrovė įsipareigojimo neįvykdė, tai yra buto pirkėjo už sutartyje nurodytą kainą nesurado.

Užklausa sėkmingai išsiųsta

Taigi, darytina išvada, kad tarpininkavimo paslaugų sutartis tarp asmens ir nekilnojamojo turto bendrovės iš esmės liko neįvykdyta. Todėl pagrindo reikalauti komisinio atlyginimo vėliau, tai yra negaliojant sutarčiai, buto pirkimo — pardavimo sutarties sudarymo su pirkėju atveju, nekilnojamojo turto bendrovė neturėtų.

Iki sutarties šalių  įsipareigojimų įvykdymo. Pažeidus šią sąlygą Tarpininkas įgyja teisę reikalauti tarpininko sutartis Kliento sumokėti baudą, kuri lygi 50 proc. Savo sąskaita ir išlaidomis reklamuoti parduodamą TURTĄ internetinėse svetainėse ir kitose reklaminėse priemonėse. Suradus pirkėją, esant Kliento pageidavimui parengti preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties projektą. Tuo atveju, jeigu šiame punkte Kliento nurodyta garantija ir patvirtinimai yra neteisingi, Tarpininkas įgyja teisę vienašališkai nutraukti Sutartį ir reikalauti  Lt.

Taip pat, vadovaujantis CK 6. Kartu sutarties sąlygos turi būti aiškinamos taip, kad aiškinimo rezultatas nereikštų nesąžiningumo vienos iš šalių atžvilgiu. Esant susiklosčius pateiktoms aplinkybėms, atsižvelgiama turėtų būti į tai, ar asmuo turėjo pakankamą pagrindą manyti, jog tarpininkavimo sutartis tarpininko sutartis nekilnojamojo turto bendrove yra pasibaigusi, o sutarčiai pasibaigus — tarpininko sutartis teisę nekilnojamąjį turtą pardavinėti pats.

Be to, pažymėtina tai, kad remiantis pateiktomis aplinkybėmis nekilnojamojo turto bendrovė savo prievolių pagal sutartį, jai pasibaigus, daugiau nebevykdė, netarpininkavo Jums sudarant tarpininko sutartis — pardavimo sutartį po tarpininkavimo sutarties pasibaigimo.

Todėl, kaip ir nebūtų pagrindo manyti, kad nekilnojamojo turto bendrovė turi tarpininko sutartis į tarpininkavimo mokestį nuo buto pardavimo kainos. Apie variantą, kad nekilnojamojo turto bendrovė pateiktomis aplinkybėmis turėtų teisę į komisinius būtų galima svarstyti tuomet, jeigu nekilnojamojo turto bendrovė apie asmens norą bei siūlymą pirkti Jūsų butą už mažesnę nei tarpininkavimo tarpininko sutartis numatyta kainą, dar galiojant tarpininkavimo sutarčiai, būtų informavusi Jus, tačiau iš pateiktų duomenų tokios informacijos nėra.

tarpininko sutartis

Taigi, darytina išvada, kad nekilnojamojo turto bendrovė neturėtų teisės į komisinius.